Rybakina  i Azarenka u trećem kolu Miamija
(Izvor: Ilustracija/WTA)

Rybakina i Azarenka u trećem kolu Miamija

Kazahstanska teniserka Elena Rybakina  plasirala se prošle noći u treće kolo turnira u Miamiju pošto je pobijedila Ruskinju Annu Kalinskaya sa 7:5, 4:6, 6:3.Šampionka Indian Wellsa i trenutno sedma teniserka svijeta je protiv 64. na WTA listi slavila nakon dva sata i 16 minuta igre.

Nakon što je izgubila prvi gem na meču, Rybakina je od rezultata 4:5 vezala tri gema i dobila prvi set. U drugom setu je povela sa 4:1, prije nego što je doživjela veliki pad u igri i dozvolila protivnici da osvoji pet gemova zaredom i izjednači na 1:1 u setovima.

Rybakina je u odlučujućem setu prva stigla do brejka i povela sa 4:2, Ruskinja je odmah u narednom odgovorila, ali je šampionka Wimbledona novim brejkom u osmom gemu riješila ovaj meč.

Ona će u trećem kolu igrati protiv španske teniserke Paule Badose, koja je eliminisala Njemicu  Lauru Zigemund.

Dalje je prošla i Bjeloruskinja Victoria Azarenka koja je slavila protiv Italijanke Camile Giorgi sa 6:3, 6:1 nakon sat i 17 minuta igre. Trenutno 17. teniserka svijeta je u prvom setu napravila tri brejka, dok je u drugom dva puta oduzela servis Njemici.

Njena naredna protivnica biće Poljakinja Magda Linette.

Plasman u treće kolo turnira u Miamiju ranije su, između ostalih, obezbjedile i Amerinke Jessica Pegula, Coco Gauff i Danielle Collins, Letonka Jelena Ostapenko, Ruskinje Anstasija Potapova i Liudmila Samsonova i  Beatriz Haddad Maia iz Brazila.