Ruska filmska ekipa poletjela ka svemirskoj stanici radi snimanja filma
Ruska glumica i režiser poletjetjeli su u utorak ka Međunarodnoj svemirskoj stanici (ISS) kako bi napravili prvi u historiji film u orbiti, prenosi Anadolu Agency (AA).
Glumica Julia Peresild i režiser Klim Šipenko poletjeli su iz kazahstanskog Bajkonura u ruskoj letjelici Soyuz, zajedno s kosmonautom Antonom Škaplerovim, veteranom iza kojeg su tri misije u svemiru.
Peresild i Klimenko će snimiti segmente novog filma pod nazivom "Izazov", o doktorici hirurgu koja je pozvana na hitnu misiju na svemirsku stanicu kako bi spasila člana posade koji ima problema sa srcem.
Rusija počinje snimati prvi film u svemirskoj orbiti
Nakon 12 dana u svemirskoj stanici, Peresild i Klimenko će se vratiti na Zemlju s drugim ruskim kosmonautom.
federalna.ba/AA
Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.