Rukometaši Borca nadigrali Slobodu u Mejdanu

Rukometaši banjalučkog Borca ostvarili su pobjedu u 21. kolu Premijer lige BiH nad Slobodom u Mejdanu rezultatom 28:27.

Poslije izjednačenog ulaska u utakmicu i rezultata 3:3 dolazi do naglog pada koncentracije u taboru domaćeg sastava što tim iz Banja Luke koristi i odlazi na 3:10.

Otežavajuća okolnost za domaće bila je što je sredinom prvog poluvremena crveni karton dobio kapiten tima Emir Suhonjić te što je Borac na golu imao izvanrednog Nebojšu Grahovca koji je odbranio četiri sedmerca.

Na odmor se otišlo sa prednošću gostiju 10:15.

U nastavku potpuna drugačija slika na terenu. Sloboda stiže Borac i preokreće rezultat na 22:20, ali do kraja i Borac podiže nivo svoje igre pa smo ušli u tzv. završnicu gol za gol.

Poslije isključenja Renata Čajića Sloboda je zapala u nove probleme, a sve to je Borac koristio. Vrijedi istaći i izvanredne intevencije Slobodinog golmana Zdravka Čajića.

U finišu kod 26:27 Grahovac brani penal Aleksandru Kurtušu, a u narednom napadu Vladan Đurđević postiže gol za 26:28. Domaći su uspjeli samo ublažiti, odnosno postaviti konačan rezultat utakmice 27:28.