Ronaldo postigao tri pogotka za pobjedu Uniteda protiv Norwicha
(Izvor: EPA-EFE/PETER POWELL)

Fudbaleri Manchester Uniteda pobijedili su danas na svom terenu Norwich sa 3:2, u meču 33. kola engleskog Premiershipa. Golovima Cristijana Ronalda u sedmom i 32. minutu, United je poveo sa 2:0, ali je Norwich u finišu prvog i početkom drugog poluvremena stigao do izjednačenja.

Prvo je Kieran Dowell u prvom minutu sudijske nadoknade vremena smanjio na 2:1, na asistenciju Teemua Pukkija, da bi u 52. minutu njih dvojica zamijenili uloge i Finac pogodio za 2:2.

Pobjedu Unitedu donio je, svojim trećim golom na meču, Cristijano Ronaldo preciznim šutem iz slobodnog udarca u 76. minutu.

United je upisao 15. pobjedu u prvenstvu i sa 54 poena zauzima petu poziciju na tabeli. Norwich je na posljednjem, 20. mjestu sa 21 bodom.

U narednom kolu, United će gostovati Liverpoolu, dok će Norwich dočekati Newcastle.

U istom terminu, Southampton je kao domaćin savladao Arsenal sa 1:0, golom Jana Bednareka u 44. minutu.

Southampton je zabilježio devetu pobjedu u šampionatu i sa 39 bodova zauzima 11. poziciju. Arsenal je na šestom mjestu sa 54 poena.

U sljedećem kolu, Southampton će gostovati Burnleyu, dok će Arsenal gostovati Chelseaju.

Brentford je u gostima pobijedio Watford sa 2:1.

Christijan Norgaard je u 15. minutu donio prednost gostujućem timu, a izjednačio je Emmanuel Dennis u 54. minutu.

Pobjedu Brentfordu donio je Pontus Janson golom u šestom minutu sudijske nadoknade vremena.

Brentford je na 11. poziciji sa 39 poena, dok je Watford na pretposljednjem 19. mjestu sa 22 osvojena boda.

U narednom kolu, Watford će gostovati Manchester Cityju, a Brentford će dočekati Tottenham.