Ronaldo postigao 100. gol u Premier ligi u porazu Uniteda od Arsenala

Fudbaleri Arsenala pobijedili su u derbi susretu 34. kola engleske Premier lige Manchester United rezultatom 3:1, prenosi Anadolu Agency (AA).

Jedini strijelac za United bio je Cristiano Ronaldo koji se vratio na teren nakon porodične tragedije.

"Crveni đavoli" su ovim porazom u gostima izgubili još tri boda od rivala u trci za mjesto među prva četiri tima koje vodi u UEFA Ligu prvaka.

U trećoj minuti Arsenal je poveo golom Nuna Tavaresa. U 32. minuti strijelac je bio Bukayo Saka koji je gol postigao iz penala.

Dvije minute kasnije Cristiano Ronaldo je smanjio vodstvo na 2:1 postigavši jubilarni 100. gol u Premier ligi.

Značajnu pobjedu Arsenala potvrdio je Granit Xhaka u 70. minuti susreta.

Arsenal je nakon današnje pobjede napredovao na četvrtu poziciju tabele Premier lige sa 60 bodova, dok je Manchester United pao na šesto mjesto sa 54.