Rojas i Barshim potvrdili dominaciju na SP u Eugeneu
(Izvor: EPA/Robert Ghement)

Atletičarka iz Venecuele Yulimar Rojas osvojila je rano jutros zlatnu medalju u troskoku na Svjetskom prvenstvu u Eugenu u Oregonu.

Rojas je do trećeg uzastopnog zlata na svjetskim prvenstvima stigla skokom od 15,47 metara, što je šesti najbolji rezultat svih vremena.

Srebrnu medalju je osvojila Shanieka Ricketts sa Jamajke preskočivši 14,89 metara, dok je treće mjesto zauzela Amerikanka Tori Franklin sa skokom od 14,72 metra.

Olimpijski šampion iz Tokija, Mutaz Essa Barshim, svoju dominacaju u skoku u vis potvrdio je rano jutros osvojivši treću uzastopnu titulu svjetskog prvaka.

On je do zlata stigao preskočivši 2,37 metra, što je za dva centimetra bio bolji rezultat od drugoplasiranog Sanghyeok Wooa iz Južne Koreje. Bronzanu medalju je osvojio Ukrajinac Andrij Procenko skokom od 2,33 metra.

U trci na 1.500 metara najbrža je bila Faith Kipyegon iz Kenije, i tako s vremenom 3:52,96 minuta stigla do druge uzastopne zlatne medalje na svjetskim prvenstvima.

Kipyegon je desetim najboljim rezultatom svih vremena, iza sebe ostavila Etiopljanku Gudaf Tsegay koja je stazu istrčala za 3:54,52 minuta, dok je treća kroz cilj prošla Britanka Laura Muir s vremenom 3:55,28 minuta.

Marokanac Soufiane El Bakkali, olimpijski šampion iz Tokija, osvojio je zlatnu medalju u trci sa preprekama na 3.000 metara.

On je do zlata stigao s vremenom od 8:25,13 minuta, i iza sebe je ostavio Etiopljanina Lamecha Girma, dok je aktuelni svjetski šampion Conseslus Kipruto iz Kenije osvojio bronzanu medalju.