Ritmičarke Slobode osvojile 12 medalja na turniru u Slovačkoj
(Izvor: Fena/Klub ritmičke gimnastike ''Sloboda'')

Gimnastičarke kluba ritmičke gimnastike ''Sloboda''  iz Tuzle osvojile su 12 medalja, tri zlatne, šest srebrenih i dvije  bronzane, na Međunarodnom turniru "Laser cup  2023“  u slovačkom gradu Bardejov.

Na turniru je učestvovalo 350 takmičarki koje su se takmičile u individualnom programu.

Iz kluba ritmičke gimnastike Sloboda nastupilo je sedam  gimnastičarki. U  veoma jakoj konkurenciji odličja su osvojile seniorke Amila Bećirović (zlato i tri srebra), Nejla Muradbegović (zlato), Elena Lončar (srebro), Irma Jukić (srebro), juniorke Esma Huskanović (zlato i bronza), Sara Muradbegović (srebro) te kadetkinja Džejla Hujdurović (bronza).

U finalu za seniorke reprezentativka BiH i članica Slobode Amila Bećirović se plasirala odmah iza jedne od najboljih svjetskih gimnastičarki Ukrajinke Khrystyne Pohranychne osvojivši drugo mjesto i srebrenu medalju, saopćeno je iz Kluba ritmičko sportske gimnastike "Sloboda’’ Tuzla.