Remi Željezničara i Igmana na Grbavici

U posljednjoj utakmici 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Željezničara i Igmana iz Konjica večeras su na Grbavici odigrali neriješeno 1:1.

Željezničar je svojim navijačima priredio još jedno neprijatno iznenađenje osvojivši samo bod protiv ekipe koja se nalazi na dnu prvenstvene tabele. Domaći su imali terensku incijativu, ali su iz gosti iz Konjica igrali potpuno otvoreno i zasluženo nose vrijedan bod sa Grbavice koji im donosi bijeg sa pretposljednjeg mjesta na tabeli.

Nakon nekkoliko poluprilika Željezničara na početku meča Igman je preuzeo inicijativu i u 25. minuti došao u vodstvo. Strijelac je bio Ramić kojem je to bio 15. gol u sezoni.

Do kraja poluvremena Igman je imao još nekoliko prilika ali je ovaj put odbrana Željezničara mnogo bolje reagirala.

U drugom poluvremenu Željezničar je od prve minute krenuo potpuno ofanzivno, a plod takve igre bio je izjednačujući gol Amoaha u 52. minuti.

I u nastavku je Željezničar napadao, ali igrači domaćeg tima nisu uspijevali da realiziraju brojne prilike. Igman je također pokušavao iz kontranapada da ugrozi gol domaćina i imao je nekoliko prilika, ali bez učinka te je ostalo 1:1.