Remi Uniteda i Evertona na Old Traffordu
(Izvor: EPA-EFE/Peter Powell)

Fudbaleri Manchester Uniteda i Evertona odigrali su danas neriješeno 1:1, u prvoj utakmici sedmog kola Premiershipa.

Poslije remija na Old Traffordu, i United i Everton su propustili priliku da izbiju na prvo mjesto na tabeli Premiershipa.

Oba tima imaju po 14 bodova i zauzimaju drugu, odnosno treću poziciju. Isti broj bodova ima i Liverpool koji će sutra u derbiju kola dočekati Manchester City.

United je poveo dva minuta prije kraja prvog poluvremena golom Anthonyja Martiala. Bruno Fernandes je poslao dobru loptu u kazneni prostor, a Marcial je šutirao iz prve i pogodio pod prečku.

Izjadnečenje i bod Evertonu doneo je Andros Townsend u 65. minutu. Sve je počelo poslije lošeg kornera koji je izveo Fernandes, Demaraj Gray je potom došao do lopte, dodao je do Abdoulaye Doucourea koji je proigrao Townsenda.

Ekipa Rafaela Benitesa je u 85. minutu povela, ali je pogodak Yerryja Mine poništen zbog ofsajda, pa je na kraju ostalo 1:1.

Fudbaleri Uniteda će u narednom kolu, poslije reprezentativne pauze, gostovati Leicesteru, dok će Everton dočekati West Ham.