Remi Španije i Poljske
(Izvor: AA)

Reprezentacije Španije i Poljske remizirale su u posljednjem susretu drugog kola Evropskog prvenstva u fudbalu. Utakmica na stadionu De La Cartuja u Sevilli okončana je rezultatom 1:1.

Španci su u vodstvo došli u 25. minuti. Odlično se snašao Alvaro Morata s loptom koju je u peterac poslao Gerard Moreno. U 32. minuti Kamil Glik pravi faul nad Danielom Olmom na samoj ivici kaznenog prostora. Moreno šutira iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi pored gola.

U nastavku odličan kontranapad Poljaka, Robert Lewandowski ubacuje s lijeve strane i pronalazi Karola Swiderskog koji šutira, a lopta odlazi preko gola. Ovo je ujedno i najbolja prilika za Poljsku u prvih pola sata igre. Poljaci u završnici prog dijela ponovo prijete. Najprije je šutirao Swiderski i pogodio stativu, odbijenu loptu dočekuje Lewandowski koji snažno šutira, međutim odlično je postavljen golman Španije Onai Simon. Španci su otišli na odmor s vodstvom 1:0.

U 54. minuti Lewandowski je na ubacivanje Kamila Jozwiaka sjajno pogodio glavom i donio svom timu izjednačenje. Koju minutu kasnije u kaznenom prostoru Poljske došlo je do oštrog starta nad španskim fudbalerom, koji italijanski sudac Daniele Orstao nije vidio. Međutim, nakon pregleda situacije uz pomoć VAR tehnologije sudac je pokazao na bijelu tačku. Španci nisu iskoristili priliku da ponovo povedu, Moreno je izveo penal i pogodio stativu. Na odbijenu loptu natrčao je Morata koji je promašio iz izgledne pozicije.

Morata je bio u prilici i u 65. minuti susreta, ali lopta odlazi pored gola. Do kraja još nekoliko udaraca u okvir gola za Špance, no promjene rezultata nije bilo.

Poredak u grupi "E": Švedska 4 boda, Slovačka 3, Španija 2, Poljska 1.