Remi Napolija i Intera

Napoli i Inter odigrali odigrali su neriješeno, 1:1 posljednji meč 31. kola Serije A, koji je donio dobar fudbal, ali ne i pobjednika.

Napoliju je bila bitnija ova utakmica i sa tri boda iz ovog susreta izjednačili bi se sa Juventusom na četvrtom mjestu, ali nisu uspjeli, na kraju su morali da se zadovolje bodom.

Vrlo dobar fudbal su prikazali i da je bilo malo više sreće, bilo bi viđeno i više golova, jer je Interov napadač Romelu Lukaku pogodio i prečku i stativu, a Matteo Politano na drugoj strani isto prečku.

Napoli je poveo u 36. minutu auto-golom golmana Samira Handanovića, ali je Kristian Eriksen postigao gol u 55. minutu za, ispostavilo se, konačnih 1:1.

Sa ovim bodom, Napoli je ostao peti na tabeli, dok je Inter sada na plus devet u odnosu na ljutog gradskog rivala, ekipu Milana, koja je najbliži pratilac "nero-azura".

I na kraju, kada se pogledaju svi rezultati ovog kola, nevjerovatno djeluje činjenica da jedino Juventus u ovoj rundi nije postigao gol.