Remi Meksika i Poljske

Fudbalske reprezentacije Meksika i Poljske odigrale su neriješeno 0:0 u prvom kolu grupe “C“ Svjetskog prvenstva koje se igra u Kataru.

Meksikanci su cijelim tokom susreta bili bolja ekipa i pokazivali su veću želju da dođu do pobjede, ali su najveću priliku na utakmici propustili Poljaci.

U prvom poluvremenu dvije odlične šanse za Meksiko propustili su Jesus Gallardo i Alexis Vega koji su iz povoljnih pozicija šutirali pored gola.

I u nastavku Meksikanci su dominirali terenom i bili opasniji, ali su Poljaci u 56. minuti došli do jedanaesterca. Međutim, udarac Roberta Lewandowskog sa bijele tačke zaustavio je sjajni meksički golman Guillermo Ochoa. Svega desetak minuta kasnije Meksiko je imao još jednu sjajnu priliku, ali je nakon udarca glavom Henryja Martina odlično reagovao Wojciech Szczesny i zaustavio njegov pokušaj.

Ranije danas u prvom kolu grupe “C“ Saudijska Arabija je senzacionalno savladala Argentinu rezultatom 2:1.