Remi Manchester Uniteda i Milana u derbiju osmine finala
(Izvor: EPA-EFE/Peter Powell)

U prvim večerašnjim duelima osmine finala Evropa lige, koje su igrane terminu od 18.55 sati postignuti su sljedeći rezultati: Ajax – Young Boys 3:0, Dinamo Kijev – Villareal 0:2, Manchester United – AC Milan 1:1 i Slavia Prag – Glasgow Rengers 1:1.

Derbi večeri bio je duel Manchester Uniteda i Milana na Old Traffordu. Gosti, u čijim redovima je od prve minute igrao i bosanskohercegovački reprezentativac Rade Krunić, su bili blizu vodstva u 12. minuti, ali gol je poništen zbog igranja rukom Francka Kessiea. Gol za vodstvo Uniteda postigao je Amad Diallo u 50. minuti utakmice, a za izjednačenje je u posljednjim trenucima meča pogodio Simon Kjaer i to na asistenciju Krunića.

Ajax je u Amsterdamu dočekao ekipu Young Boysa i slavio veliku pobjedu rezultatom 3:0. Strijelci za domaći tim bili su Davy Klaassen, Dušan Tadić i Brian Brobbey

Dinamo Kijev je na Olimpijskom stadionu dočekao Villareala, a španski tim je potvrdio ulogu favorita i slavio sigurnu pobjedu 2:0. Za veliku prednost Villareala uoči revanša golove su postigli Pau Torres i Raul Albiol.

Slavia je u Pragu remizirala 1:1 sa škotskim rivalom Rangersom. Nicolae Stanciu je doveo Slaviju u vodstvo već u sedmoj minuti meča, a Rangers je do izjednačenja došao pola sata kasnije, golom Filipa Helandera.

U terminu od 21 sat na rasporedu su preostale četiri prve utakmice osmine finala, a sastaju se: Granada – Molde, Olympiacos – Arsenal, Roma – Shakhtar i Tottenham Hotspur – Dinamo Zagreb.

Uzvratni mečevi osmine finala na rasporedu su za sedam dana, a dan kasnije će u Nyonua biti održan žrijeb parovi četvrtfinala i polufinala Evropa lige.