Remi Freiburga i Bayerna, Schalke pobijedio Eintracht
(Izvor: EPA-EFE/LARS BARON)

Fudbaleri Freiburga i Bayerna odigrali su danas neriješeno 2:2, u meču 33. kola Bundeslige. Gosti su poveli golom Roberta Lewandowskog u 26. minutu iz penala, kojim je Poljak izjednačio rekord Gerda Millera po broju postignutih golova u jednoj sezoni, 40.

Manuel Gulde je tri minuta kasnije izjednačio rezultat, da bi Leroy Sane u 53. minutu ponovo doveo Bayern u vodstvo.

Bod Freiburgu donio je Christian Gunter u 81. minutu.

Bayern se nalazi na prvom mjestu Bundeslige sa 75 bodova, i ranije je osigurao titulu prvaka, dok je Freiburg 10. sa 45 bodova.

Schalke je sa 4:3 na svom terenu pobijedio Eintracht Frankfurt.

Klaas-Jan Huntelaar je u 15. minutu doveo domaći tim u vodstvo, a Andre Silva je u 29. minutu izjednačio rezultat.

Obite Evan N'Dicka je u 51. minutu postigao gol za goste, a minut kasnije gol za domaći tim postigao je Blendi Idrizi.

Golove su u nastavku za Schalke postigli Florian Flick u 60. i Matthew Hoppe u 64. minutu, a konačan rezultat postavio je Silva u 72. minutu.

Frankfurt je peti sa 57 bodova, dok je Schalke na posljednjem mjestu, i ranije je ispao iz lige sa 16 bodova.

Leverkusen i Union Berlin odigrali su neriješeno 1:1.

Florian Wirtz je doveo domaći tim u vodstvo, a bod Union Berlinu donio je Joel Pohjanpalo u 72. minutu.

Leverkusen je šesti sa 52 boda, a Union Berlin je sedmi sa 47 bodova.

Stuttgart je na gostovanju savladao Borussiju M'gladbach sa 2:1.

Domaći tim je poveo preko Larsa Stindla u 45. minutu, a gosti su do preokreta došli golovima Wataru Enda u 72. i Saše Kaljdžića u 77. minutu.

M'gladbach je osmi sa 46 bodova, a Stuttgart je deveti sa bodom manje.

Arminija Bielefeld i Hoffenheim odigrali su neriješeno 1:1.

Andrej Kramarić postigao je gol za Hoffenheim u petom minutu, a bod domaćoj ekipi donio je Andreas Voglsammer u 23. minutu.

Hoffenheim ima 40 bodova na 11. mjestu, a Arminija je 15. sa 32 boda.

Augsburg je sa 2:0 pobijedio Werder na svom terenu.

Rani Khedira je doveo domaće u vodstvo u 57. minutu, a Daniel Caligiuri je u 90. minutu sa penala postavio konačan rezultat.

Augsburg je 14. sa 33 boda, dok je Werder na 16. mjestu sa 31 bodom.

Herta i Keln odigrali su 0:0 u Berlinu.

Hertha je na 13. mjestu sa 35 bodova, dok je Keln na 17. mjestu, u zoni ispadanja sa 30 bodova.