PSG teško porazio Barcelonu, trijumf Liverpoola
EPA-EFE/ALBERTO ESTEVEZ

Odigrane su prve utakmice osmine finala UEFA Lige prvaka, a posebnu pažnju ljubitelja fudbala privukao je meč Barcelone i Paris Saint-Germaina (PSG) u kojem su uvjerljivo slavili gosti iz Francuske.

Barcelona je na svome “Camp Nou“ u vrlo zanimljivoj utakmici teško poražena od PSG-a, rezultatom 1:4.

Barca je povela u 27. minuti golom Lionela Messija iz penala, da bi PSG izjednačio samo pet minuta kasnije pokotkom Kyliana Mbappea na asistenciju Marca Verrattija, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

PSG je u drugom poluvremenu krenuo silovito te je u 65. minutu novim golom Mbappea poveo s 2:1. Samo pet minuta kasnije francuska ekipa je povela s 3:1. Strijelac je bio Moise Kean.

PSG je nastavio s napadima te je u 85. minuti povećao prednost na 4:1 pogotkom Mbappea, koji je ovim golom upisao hat-trick u ovom meču.

Bh. veznjak u Barceloni Miralem Pjanić u 79. minutu ušao je u igru umjesto Sergia Busquetsa.

U drugom večerašnjem duelu Leipzig je na “Puskas Areni“ u Budimpešti izgubio od ekipe Liverpoola s 0:2.

Prvo poluvrijeme je završeno bez golova iako su obje ekipe imale nekoliko prilika.

Ipak, Liverpool je u 53. minuti poveo golom Mohameda Salaha, a samo pet minuta uduplali su prednost pogotkom Sadia Manea, što je bio i konačan ishod susreta.

U srijedu su na programu mečevi osmine finala UEFA Lige prvaka u kojima će se sastati Porto - Juventus i Sevilla - Borussia Dortmund. Oba meča počinju u 21 sat.