Brod sa žitom iz ukrajinske luke Odessa sutra u Istanbulu

videoprilog Adise Smailagić (Dnevnik 2)

Ministarstvo odbrane Turske saopćilo da će prvi brod sa žitom koji je krenuo iz ukrajinske luke Odessa sutra doploviti u Istanbul.

"Brod po imenu 'Razoni' je isplovio iz Odesse u luku Tripoli u Libanu. Očekuje se da će brod biti u Istanbulu 2. augusta", navedeno je iz ministarstva.

Ranije je iz Ministarstva saopćeno da je kao rezultat razgovara ministra odbrane Turske Hulusija Akara sa ukrajinskom i ruskom stranom, te intenzivnog rada Centra za koordinaciju izvoza žita otvorenog u Istanbulu, postignut dogovor o kretanju prvog broda.

Iz Odesse je isplovio brod imena "Razoni" pod zastavom Sierra Leona.

Brod je natovaren kukuruzom, a destinacija je Liban.

federalna.ba

Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.

Brod Rusija Ukrajina isplovljavanje