Pretreseni studio i kuća Fatmira Alispahića zbog intervjua u slučaju maloljetnica i navođenja na prostituciju

Pretreseni studio i kuća Fatmira Alispahića zbog intervjua u slučaju maloljetnica i navođenja na prostituciju

Po nalogu Tužilaštva Tuzlanskog kantona i naredbi suda, službenici MUP-a TK-a od jutros pretresaju studio i stambene objekte Fatmira Alispahića, saznaje FTV iz izvora bliskih istrazi.

“Istražitelji Sektora kriminalističke policije Uprave policije MUP-a TK-a od jutarnjih sati, pod nadzorom Tužilaštva Tuzlanskog kantona, postupaju po naredbi Općinskog suda u Tuzli, te je u toku pretresanje porodične kuće i drugih pomoćnih objekata u Tuzli u vlasništvu F.A. (1966.) iz Tuzle, zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivično djelo iz člana 219a stav 2 Krivičnog zakona FBiH Povreda privatnosti djeteta”, potvrđeno je iz Uprave policije MUP-a TK-a.

Istraga je otvorena nakon što je Alispahić objavio intervju sa bliskim srodnikom djevojčica koje su bile žrtve trgovine ljudima u Tuzli, bez adekvatne zaštite identiteta i prava maloljetnih osoba. Takva objava mogla je ugroziti privatnost i sigurnost žrtava, što predstavlja teško krivično djelo.

Podsjećamo, ranije je uhapšeno osam osoba, uključujući i četiri policijska službenika MUP-a TK-a osumnjičena za navođenje maloljetnica na prostituciju.

Tužilaštvo i policija nastavljaju aktivnosti na utvrđivanju svih okolnosti i odgovornosti u ovom slučaju.

federalna.ba

Fatmir Alispahić