Posušju važna pobjeda protiv Slobode

U 25. kolu Premijer lige BiH na stadionu Mokri dolac domaćin HŠK Posušje slavio je pobjedu 2:0 nad tuzlanskom Slobodom.

Prvih 45 minuta igre proteklo je u potpunoj dominaciji domaćih nogometaša, koji su dobru igru okrunili s dva gola.

U 15. minuti Arijan Brković je lijepo natrčao na povratnu loptu i s ruba šesnaesterca pogodio za 1:0, a u 39. minuti Gabrijel Boban je realizirao jedanaesterac za 2:0 . Prethodno je u svom kaznenom prostoru rukom igrao Emir Jusić.

Gosti u prvom poluvremenu nisu imali niti jedan udarac u okvir gola.

U nastavku su igrači Slobode bili nešto opasniji, ali nisu uspjeli postići utješni pogodak.

Domaćin je današnjim trijumfom prekinuo niz od pet poraza, a zahvaljujući zgusnutoj situaciji u donjoj polovici ljestvice Posušaci su skočili na sedmo mjesto s 27 bodova.

Sloboda, Tuzla City, Igman i Sloga su na posljednja četiri mjesta svi sa 24 osvojena boda s tim da Tuzla i Igman imaju utakmicu manje.