Poraz Messija u posljednjoj utakmici za PSG
(Izvor: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON)

Fudbaler PSG-a Lionel Messi odigrao je večeras posljednju utakmicu za taj klub, u porazu od Clermonta 2:3, u posljednjem kolu francuskog prvenstva.

Navijači su na Parku prinčeva uoči početka utakmice zviždali Messiju na predstavljanju igrača.

Uprava PSG-a ranije danas potvrdila je da će argentinski fudbaler otići iz kluba po isteku ugovora krajem mjeseca, odnosno da će mu večerašnji meč biti posljednji sa ekipom.

On je odigrao celu utakmicu, u kojoj je njegova ekipa povela golovima Ramosa u 16. i Mbappea u 21. minutu. Gostujuća ekipa smanjila je golom Gastiena u 24. minutu, a izjednačila je pogotkom koji je Zeffane postigao u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. Pobjedu Clermontu doneo je Kyei u 63. minutu.

PSG je ove sezone osvojio šampionsku titulu, a Clermont je sezonu završio na osmom mjestu na tabeli.

Tokom sezone navijači PSG-a su u više navrata zviždali Messiju, po povratku poslije suspenzije nakon što je bez dozvole kluba otišao u Saudijsku Arabiju i poslije eliminacije iz Lige šampiona u dvomeču protiv Bayerna iz Minhena.

Svjetski mediji spekulišu da bi 35-godišnji Argentinac mogao da se vrati u Barcelonu, ali i da prijeđe u Inter iz Miamija. Govorilo se o transferu u saudijski Al Hilal, ali se čini da je ta mogućnost otpala.