Poljska upisala pobjedu protiv Saudijske Arabije
(Izvor: AA)

Fudbalska reprezentacija Poljske porazila je u subotu selekciju Saudijske Arabije rezultatom 2:0 (1:0) u drugom kolu grupe "C" Svjetskog prvenstva koje se igra u Kataru.

U prvom poluvremenu susreta odigranog na stadionu “Education City” u Al Rayyanu, puno dominantnija bila je reprezentacija Saudijske Arabije. Mohamed Kanno je u 13. minuti šutirao izvan kaznenog prostora, uspio je to odbraniti poljski golman Wojciech Szczesny.

Da je Saudijska Arabija dobrim dijelom prvog poluvremena kontrolisala igru, potvrđuje veći posjed lopte, ali i činjenica da su čak trojica reprezentativaca Poljske dobila po žuti karton u svega četiri minute igre.

Šok za Saudijsku Arabiju stigao je u 39. minuti susreta. U prvoj konkretnoj ali sjajnoj akciji Poljaka, Robert Lewandowski je primio loptu u kaznenom prostu, vratio je nazad do Piotra Zielinskog, a ovaj je matirao golmana Mohammed Al-Owaisa za 1:0.

U 44. minuti Saudijci su imali priliku da poravnaju rezultat, pošto je sudac nakon asistencije iz VAR sobe dosudio penal zbog kontakta na Salehu al-Shehriju u kaznenom prostoru Poljske. S bijele tačke šutirao je Salem al-Dawsari, no odbranio mu je golman Szczesny.

Nešto slabiji tempo na početku drugog poluvremena. Lopta u 60. minuti, nakon odličnog dodavanja reprezentativaca Saudijske Arabije, dolazi do Firasa Al-Buraikana koji šutira I pogađa vanjski dio mreže.

Koliko je opasna reprezentacija Poljske, pokazao je detalj iz 63. minute kada je Arkadiusz Milik na odličan centaršut šutirao glavom i pogodio prečku. Potom je u 66. minuti Robert Lewandowski pogodio stativu.

Pritisak Poljaka urodio je plodom. Katastrofalna greška fudbalera Saudijske Arabije u 82. minuti, Lewandowski je ostao sam pred protivničkim golmanom i poslao loptu u mrežu Saudijaca za 2:0, što je bio i konačan rezultat susreta.

Nakon prvog meča drugog gola u grupi “C” Poljska je prva sa četiri boda, druga je Saudijska Arabija sa bodom manje, treći Meksiko s jednim i posljednja Argentina bez bodova.

U grupi “C” danas je na rasporedu i drugi susret ovog kola između Meksika i Argentine. ​​​​​​​