Pobjede Udinesea i Salernitane u Seriji A
(Izvor: EPA-EFE/GABRIELE MENIS)

Fudbaleri Udinesea pobijedili su danas na svom terenu Empoli sa 4:1, u utakmici 33. kola italijanske Serije A. Udinese je trenutno 11. na tabeli italijanskog šampionata sa 39 bodova, dok je Empoli 14. sa pet bodova manje.

Adrijan Ismajli je autogol u šestom minutu donio prednost Udineseu i tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

Poslije sedam minuta igre u nastavku Gerard Deulofeu je duplirao prednost domaće ekipe, potom je Andrea Pinamonti u 67. smanjio na 2:1, a pobjedu Udinesea potvrdili su Ignasio Pussetto u 79. i Lazar Samardžić u 87. minutu.

Udinese će u narednom kolu dočekati Salernitanu, koja je danas u gostima slavila protiv Sampdorije sa 2:1.

Poslije samo šest minuta igre, Salernitana je vodila sa 2:0 golovima Federica Fazija u četvrtom i Edersona u šestom minutu. Jedini gol za Sampdoriju postigao je Francesco Caputo u 32. minutu.

Salernitana je upisala tek četvrtu pobjedu od početka šampionata, ali je i dalje posljednja na tabeli sa 19 bodova, dok je Sampdorija na 16. poziciji sa deset bodova više.