Pobjede Intera, Napolija, Juventusa i Lazija
(Izvor: EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO)

U prvim nedjeljnim utakmicama 30. kola Serie A favoriti Inter, Napoli, Juventus i Lazio nisu dozvolili iznenađenja i ostali su na svojim mjestima, kao i prije ovog kola.

Prvo je Inter sa minimalnih 1:0 slavio na "Meazzi" protiv Cagliaria. Aleksis Sančes je u 18. minutu zatresao mrežu, ali je tada gol poništen zbog ofsajda. Zato je sve bilo čisto u 77. minutu, kada je Matteo Darmian iskoristio dobru loptu Achrafa Hakimija za pobjedu i nova tri boda na kontu "plavo-crnih" i još jedan korak bliže tituli.

Juventus je sa 3:1 savladao Genou, uz golove Dejana Kuluševskog, Alvara Morate i Westona Mckenniea, dok je pogodak za Genou postigao Gianluca Scamacca.

Napoli je pobijedio drugi tim iz Genoe u gostima, ekipu Sampdorije, sa 2:0, pogocima špansko-nigerijskog tandema, Fabiana Ruiza i Victora Osimhena.

Lazio je ubjedljiviji i nadmoćniji od Verone, takođe u gostima, ali je do sva tri boda došao tek u nadoknadi vremena, u 92. minutu, golom Sergeja Milinković-Savića.