Pobjede Golden State Warriorsa i Bostona na startu NBA lige

Košarkaši Golden State Warriorsa pobjedom su rano jutros počeli odbranu titule u NBA ligi, pošto su na svom terenu bili bolji od Los Angeles Lakersa sa 123:109.

Prije početka meča u San Francisku priređena je dodjela NBA prstenova košarkašima Golden Statea, koji su prošle sezone u finalu savladali Boston sa 4:2 u seriji.

Domaći tim je prvi put do dvocifrene prednosti došao u drugoj četvrtini, a pitanje pobjednika je riješeno u trećoj dionici kada su aktuelni šampioni poveli sa maksimalnih 91:64.

Stephen Curry je vodio Golden State do pobjede sa 33 poena, sedam asistencija i šest skokova, Andrew Wiggins je dodao 20 poena, uz šest skokova, a 18 poena je upisao Klay Thompson, koji je na terenu proveo nešto manje od 20 minuta.

LeBron James je u gostujućem timu ostvario double-double učinak sa 31 poenom i 14 skokova, a zabilježio je i osam asistencija, Anthony Davis je postigao 27 poena, uz šest uhvaćenih lopti, a do double- doublea je došao i Russell Westbrook sa 19 poena i 11 skokova.

Sljedeći meč Golden Statea igra na svom terenu protiv Denvera, dok Lakersa u gradskom derbiju dočekuju Clipperse.

Boston je na svom terenu u premijernom meču sezone pobijedio Philadelphiju sa 126:117.

Na poluvremenu je bilo neriješeno 63:63, da bi Boston meč prelomio u trećoj četvrtini, kada su u nekoliko navrata došli do 13 poena razlike.

Prošlosezonske finaliste je sa klupe vodio privremeni trener Joe Mazzulla, koji mijenja suspendovanog Imea Udoku. Udoku je klub suspendovao na godinu dana zbog kršenja pravila.

U domaćem timu Jaylen Brown i Jayson Tatum postigli su po 35 poena. Tatum je takođe zabilježio i 12 uhvaćenih lopti i četiri asistencije.

Malcolm Brogdon je zabilježio 16 poena, a Grant Williams je dodao poen manje u pobijedi svog tima.

James Harden je bio najefikasniji u ekipi Philadelphije sa 35 poena, što je njegov klupski rekord. Harden je upisao i osam skokova i sedam asistencija.

Double-double učinak je ostvario Joel Embiid sa 26 poena i 15 skokova, dok je Tyrese Maxey postigao 21 poen.

Boston u narednom kolu gostuje Miamiju, a Philadelphia dočekuje Milwaukee.