Pobjede Fiorentine, Sassuola i Udinesea u Seriji A
(Izvor: EPA-EFE/CESARE ABBATE)

Fudbaleri Fiorentine pobijedili su danas u gostima Napoli sa 3:2, u 32. kolu italijanske Serije A. Strijelci za Fiorentinu bili su Nicolas Gonzalez u 29, Jonathan Ikone u 66. i Arthur Cabral u 72. minutu.

Golove za Napoli postigli su Dries Mertens u 58. i Victor Osimen u 84. minutu.

Fiorentina je zabilježila 16 pobjedu u prvenstvu i sa 53 boda zauzima sedmu poziciju. Napoli je sa 66 bodova na diobi drugog mjesta sa Interom, ali i utakmicom više od tima iz Milana.

U narednom kolu, Fiorentina će dočekati Veneziju, dok će Napoli dočekati Romu.

U istom terminu, Sassuolo je na svom terenu pobijedio Atalantu sa 2:0.

Dvostruki strijelac za Sassuolo bio je Hamed Traore u 24. i 61. minutu.

Sassuolo je sa 12. pobjedom u prvenstvu osvojio 46 poena i nalazi se na devetoj poziciji. Atalanta je na osmom mjestu sa 51 bodom.

U sljedećem kolu, Sassuolo će gostovati Cagliariju, dok će Atalanta dočekati Veronu.

Udinese je u gostima pobijedio Veneziju sa 2:1.

Poveo je Udinese golom Gerarda Deulofeua iz penala 35. minuta, da bi Venezija izjednačila preko Thomasa Henryja golom u 86. minutu.

Pobjedu Udineseu donio je Rodrigo Becao golom u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Udinese je na 12. poziciji sa 36. poena, a Venezija je na 18. mjestu sa 22 boda.

U narednom kolu, Udinese će dočekati Empoli.