Pobjeda za oproštaj od Tušnja do proljeća: Sloboda savladala Krupu 2:0

Šta su planirali, to su i ostvarili. Crveno – crni su u 18. kolu m:tel Premijer lige BiH na stadionu Tušanj savladali Krupu rezultatom 2:0 i na najbolji način se oprostili od domaćeg terena u ovoj godini.

Kako se i najavljivalo, bio je ovo težak susret protiv uvijek žilavih Krupljana koji su čak bolje i otvorili utakmicu. Igrale su se uvodne minute kada su preko Nikole Mandića i Marina Galića kreirali nekoliko ozbiljnih prilika. Galić je u 10. minuti šutirao glavom i pogodio prečku gola Adnana Golubovića.

Takav start gostiju trznuo je Crveno – crne koji do odlaska na predah igraju agresivno i kreiraju svoje prilike. Dvije najbolje imali smo u 23. minuti. Prvo je Nemanja Tomašević oprobao svoju ljevicu, ali pogađa prečku Krupe, da bi u nastavku Said Husejinović pokušao iz voleja, ali je loptu poslao preko gola gostiju.

Do predaha fudbaleri Slobode igraju visoki presing i pokušavaju preko bokova doći u priliku da poentiraju, dok je Krupa odlučila povučeno čekati kontranapade.

U drugom poluvremenu napokon su Crveno - crni zatresli mrežu gostiju. U 67. minuti korner sa desne strane, Krupljani se loše brane, a iz gužve lopta dolazi do Dženisa Beganovića. Iskusnom ofanzivcu Slobode nije bilo teško da sa par metara dovede domaći u vodstvo 1:0.

Suncem okupani Tušanj dodatno je ugrijao i ovaj dugo očekivani gol. Navijači na popularnom „brdu“ oduševljeno su ispratili vodstvo svojih ljubimaca, a 20 minuta kasnije još jednom su se radovali.

Duga lopta ka golu Krupe došla je u posjed brzonogog Tomaševića koji je pokušao lobovati istrčalog golmana gostiju. Vasiliju Kolaku nije preostalo ništa drugo nego da faulira fudbalera Slobode, a sudija Danijel Bojo bez razmišljanja dosuđuje najstrožiju kaznu.

Siguran sa 11 metara bio je Said Husejinović. Lopta u jednu, Kolak u drugu stranu za sigurnih 2:0 Crveno – crnih. Do posljednjeg sudijskog zvižduka rutinski su fudbaleri Slobode priveli utakmicu kraju za veliko slavlje i nova tri boda na kontu.

Ova pobjeda posvećena je jučer preminuloj fudbalerki Slobode Edini Serhatlić, a i navijači su joj sa obližnjeg brda odali počast prigodnim transparentom.

U posljednje četiri domaće utakmice Crveno – crni nisu poraženi, što znači samo jedno: Stadion Tušanj ponovo postaje neosvojiva tvrđava za sve protivnike!

FK Sloboda sada ima 22 osvojena boda i na osmoj smo poziciji. Na samo dva boda iza Tuzla City koji je sa tri uzastopna poraza spao na ljestvici iza Veleža, saopćeno je iz FK Sloboda.

FK SLOBODA – FK KRUPA 2:0 (0:0)