Pobjeda Watforda i tri remija u Premiershipu

Fudbaleri Watforda pobijedili su danas na gostujućem terenu Everton sa 5:2, u utakmici devetog kola Premiershipa.

Everton je poveo u trećem minutu golom Toma Daviesa, a deset minuta kasnije izjednačio je Joshua King. Novo vodstvo domaćima donio je Richarlison pogotkom u 63. minutu, a izjednačio je Juraj Kucka u 78. minutu.

Poslije toga dvostruki strijelac bio je King, koji je golove postigao u 80. i 86. minutu, a konačan rezultat postavio je Emmanuel Dennis golom u prvom minutu nadoknade vremena.

Watford je prekinuo niz od dva poraza i poslije treće pobjede u ligi zauzima 14. mjesto na tabeli sa 10 bodova. Everton je u posljednje tri utakmice bez pobjede, a poslije drugog uzastopnog poraza je osmi na tabeli sa 14 bodova.

Crystal Palace i Newcastle odigrali su u Londonu neriješeno 1:1.

Crystal Palace je poveo u 56. minutu golom Christiana Bentekea, a izjednačio je Callum Willson u 65.

U 87. minutu Benteke je postigao gol glavom poslije kornera, ali je poslije upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog prekršaja.

Londonski klub je četvrtu uzastopnu utakmicu odigrao neriješeno i ima devet bodova na 15. mjestu na tabeli. Newcastle još nema pobjedu u prvenstvu i poslije četvrtog remija ima četiri boda na pretposljednjem mjestu.

Fudbaleri Leedsa odigrali su na svom terenu neriješeno 1:1 protiv Wolverhamptona.

Wolverhampton je poveo u desetom minutu pogotkom Hwang Hee-Chana, a bod domaćima donio je Rodrigo golom iz jedanaesterca u trećem minutu nadoknade vremena.

Leeds je 17. na tabeli sa sedam bodova, a Wolverhampton sa 13 bodova zauzima 10. mjesto.

Southampton je na svom terenu odigrao neriješeno 2:2 protiv Burnleya, a kasnije igraju Brighton i Manchester City.