Pobjeda Milana za prvo mjesto na tabeli
(Izvor: EPA-EFE/MATTEO BAZZI)

Fudbaleri Milana pobijedili su večeras na svom terenu poslije preokreta Veronu sa 3:2, u utakmici osmog kola italijanskog prvenstva.

Verona je na San Siru imala dva gola prednosti, nakon što su strijelci bili Gianluca Caprari u sedmom minutu i Antonin Barak u 24. minutu iz jedanaesterca.

Milan je preokrenuo golovima u drugom poluvremenu. Prvo je gol postigao Olivier Giroud u 59. minutu, a izjednačio je Franck Kessie u 76. minutu iz jedanaesterca.

Pobjedu Milanu donio je fudbaler Verone Koray Gunter, autogolom u 78. minutu.

Poslije sedme pobjede u ligi Milan se popeo na prvo mjesto na tabeli sa 22 boda, bodom više i utakmicom više od drugoplasiranog Napolija.

Verona je pretrpjela četvrti poraz i sa osam bodova zauzima 13. mjesto na tabeli.

Ranije danas Spezija je pobijedila Salernitanu sa 2:1, a Lazio je bio bolji od Intera 3:1.