Pobjeda Leicestera protiv Uniteda, Citi siguran protiv Burnleya
(Izvor: EPA-EFE/NEIL HALL)

Fudbaleri Leicestera pobijedili su danas na svom terenu ekipu Manchester Uniteda sa 4:2, u utakmici osmog kola Premiershipa. Leicester je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede i trenutno je 11. na tabeli sa 11 bodova, dok je United ostao na 14 bodova što je sada dovoljno za petu poziciju.

Mason Greenwood je u 19. minutu donio vodstvo Unitedu, ali je Leicester uzvratio preko Yuorija Tielemansa i izjednačio u 31. minutu.

Iako je bilo dosta uzbuđenja na terenu, rezultat se nije mijenjao sve do 78. minutu kada je Caglar Soyuncu pogodio za vodstvo Leicestera, ali je United izjednačio samo četiri minuta kasnije preko Marcusa Rashforda.

Slavlje igrača Uniteda nije dugo trajalo pošto se samo minut kasnije u strijelce upisao Jamie Vardy, da bi pobjedu Leicestera potvrdio Patson Daka pogotkom u 91. minutu.

Fudbaleri Manchester Cityja pobijedili su na svom terenu Burnley sa 2:0, golovima Bernanrda Silve u 12. i Kevina de Bruynea u 70. minutu.

City je drugi na tabeli 17 bodova, odnosno ima bod manje od Liverpoola, dok je Burnley pretposljednji sa samo tri osvojena boda.

Fudbaleri Wolverhamptona pobijedili su u gostima Aston Villu sa 3:2, a odlučujući gol postigao je Ruben Neves u 95. minutu. Wolverhampton je sada osmi na tabeli sa 12 bodova, dok je Aston Villa na 12. mjestu sa dva boda manje.

Fudbaleri Southamptona slavili su protiv Leedsa sa 1:0, a gol vrijedan sva tri boda postigao je Armando Broja u 53. minutu. Southampton je 15. na tabeli Premiershipa sa sedam bodova, dok je Leeds dvije pozicije ispod sa šest bodova.

Na meču Norwicha i Brightona nije bilo golova. Brighton je četvrti na tabeli sa 15 bodova, dok je Norwich posljednji sa dva boda.

sport fudbal nogomet Engleska Premiership Leicester Manchester United Manchester City
0 28.03.2024 23:22
0 28.03.2024 20:35
0 28.03.2024 16:29
0 27.03.2024 23:22
0 27.03.2024 20:22
0 27.03.2024 17:55