Pobjeda Kelna za šesto mjesto na tabeli, Arminija remizirala

Pobjeda Kelna za šesto mjesto na tabeli, Arminija remizirala
(Izvor: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH)

Fudbaleri Kelna pobijedili su danas na svom terenu Freiburg sa 1:0, u utakmici 21. kola Bundeslige.

Jedini gol postigao je Anthony Modeste u 23. minutu.

Keln je ostvario osmu pobjedu u ligi i popeo se na šesto mjesto na tabeli sa 32 boda. Freiburg ima bod više na petom mjestu.

Augsburg je na svom terenu pobijedio Union Berlin sa 2:0.

Augsburg je poveo golom Michaela Gregoriča u 16. minutu, a pobjedu je obezbijedio Andre Hahn pogotkom u 59. minutu.

To je peta pobjeda Augsburga, koji sada ima 22 boda, četiri više pretposljednjeg Stuttgarta, koji je na svom terenu izgubio od Eintrachta sa 3:2. Union je pretrpio peti poraz u ligi i zauzima četvrto mjesto na tabeli sa 34 boda.

Fudbaleri Arminije odigrali su u Bielefeldu neriješeno 1:1 protiv Borussije iz M'gladbacha.

Arminija je povela u 19. minutu golom koji je postigao Janni Serra, a bod gostima donio je Alassane Plea, pogotkom u 38. minutu.

Arminija je 10. put u ligi odigrala neriješeno i ima 22 boda na 14. mjestu na tabeli. M'gladbach je u posljednje tri utakmice osvojio bod i 12. je na tabeli sa 23 boda.

Mainz je na svom terenu pobijedio Hoffenheim sa 2:0. Golove su postigli Jae Lee Sung u 79. minutu i Moussa Niakhate u 83. minutu iz jedanaesterca.

Mainz je 10. na tabeli sa 30 bodova, a Hoffenheim, koji je pretrpio treći uzastopni poraz, ima bod više na osmom mjestu.

Kasnije igraju vodeći Bayern i Leipzig.

federalna.ba/Beta

sport fudbal nogomet Bundesliga Njemačka