Pobjeda Intera za sedam bodova prednosti na prvom mjestu na tabeli
(Izvor: EPA-EFE/MATTEO BAZZI)

Fudbaleri Intera pobijedili su danas na svom terenu Genou sa 3:0, u utakmici 24. kola italijanskog prvenstva i stekli sedam bodova prednosti nad drugoplasiranim gradskim rivalom Milanom. Inter je poveo već u prvom minutu golom Romelua Lukakua, koji je u 69. minutu bio asistent kod pogotka Mattea Darmiana. Konačan rezultat postavio je Alexis Sanchez u 80. minutu.

Inter ima 17 pobjeda i 56 bodova, sedam više, ali i utakmicu više od drugoplasiranog Milana. Genoa je pretrpjela 10. poraz i zauzima 13. mjesto na tabeli sa 26 bodova.

Fudbaleri Udinesea pobijedili su na svom terenu Fiorentinu sa 1:0, a jedini gol postigao je Ilija Nestorovski u 86. minutu.

Crno-bijeli sada imaju sedam pobjeda u Serie A i 12. su na tabeli sa 28 bodova. Klub iz Firence je poslije 11. poraza 16. sa 25 bodova.

Fudbaleri Cagliarija pobijedili su na gostovanju Crotone sa 2:0. Golove su postigli Leonardo Pavoletti u 56. minutu i Jao Pedro u 60. minutu iz jedanaesterca.

Cagliari je ostvario tek četvrtu pobjedu u ligi i prvi je u zoni ispadanja, na 18. mjestu na tabeli sa 18 bodova, dva boda manje, ali i utakmicom više od Torina koji je prvi iznad crte.

Crotone je posljednji na tabeli sa 12 bodova.

Ranije danas Atalanta je pobijedila Sampdoriu sa 2:0.