Pobjeda fudbalera Sarajeva nad Igmanom
(Izvor: Fena/Hazim Aljović)

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su večeras na Koševu ekipu Igmana iz Konjica sa 3:2, u susretu 25. kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je došlo do treće pobjede u nizu zahvalujući kojoj je zadržalo priključak za vodećim ekipama na tabeli. No, i ovaj put kao "tvrd orah" pokazao se Igman koji je ipak večeras ostao bez bodova.

Domaći su poveli u 19. minuti kada je nakon duela Hamzića i Kyeremeha glavni sudija svirao penal. Siguran sa bijele tačke bio je Čataković.

Radost igračaio navijača domaćeg tima nije dugo trajala. Naime, u 32. minuti nakon kontranapada lopta je došla do Hebibovića koji sa 18 metara pogađa za izjednačenje.

Ipak, do kraja poluvremena Sarajevo sa dva gola dolazi do ubjedljive prednosti. U 41. minuti Čataković postiže svoj drugi pogodak, a samo tri minute kasnije Beganović pogađa za 3:1.

Igman je na otvaranju drugog poluvremena smanjio na 3:2. Hebibović je sa 20 metara pogodio prečku, a odbijenu loptu Denković šalje u gol.

U nastavku nije bilo mnogo prilika te se rezultat nije mijenjao.