Palace upisao prvu pobjedu i nanio prvi poraz Tottenhamu u sezoni
Fudbaleri Crystal Palacea zabilježili su danas prvu pobjedu u novoj sezoni, pošto su na svom terenu bili bolji od Tottenhama sa 3:0, u prvoj utakmici četvrtog kola Premiershipa.
Golove za Crystal Palace postigli su u 75. minutu sa penala i Odsonne Edouard u 84. i 93. minutu.
Palace je stigao do prve pobjede u novoj sezoni i trenutno sa pet osvojenih bodova zauzima 11. mjesto na tabeli Premiershipa. Na drugoj strani, Tottenham je doživio prvi poraz, ali je za sada prvi na tabeli sa devet bodova.
Crystal Palace je bio bolji rival tokom cijelog meča, dok je Tottenham poslije prvog poluvremena bez ijednog šuta u okvir gola u drugom uputio dva ka golu protivnika.
Posao Tottenhamu je bio dodatno otežan nakon što je Japhet Tanganga u 58. minutu dobio drugi žuti karton.
On je samo nekoliko minuta ranije zaradio prvi jer je, nakon nedosuđenog prekršaja za Tottenham, oštro srušio Wilfrieda Zahu koji nije želio da izbaci loptu iz igre. Uslijedilo je koškanje na terenu, poslije čega je sudija pokazao žute kartone i Tangangi i Zahi.
Crystal Palace je poveo u 75. minutu golom Zahe sa bijele tačke, nakon što je Ben Davies igrao rukom u kaznenom prostoru.
Na 2:0 povisio je Edouard u 84. minutu, samo 26 sekundi pošto je ušao u igru i tako debitovao za Crystal Palace, a isti igrač je potvrdio pobjedu domaćeg tima pogotkom u 93. minutu.
Fudbaleri Crystal Palacea će u narednom kolu gostovati Liverpoolu, dok će Tottenham dočekati Chelsea.
federalna.ba/Beta