Otvoreni program - Ministar za zdravstvo ZDK-a dr. Adnan Jupić
Ministar zdravstva Zeničko-dobojskog kantona dr. Adnan Jupić i predsjednik Nezavisnog strukovnog sindikata radnika zaposlenih u zdravstvu ZDK-a Zaim Begić potpisali su danas Sporazum o mirnom rješenju spora oko zaključenja Kolektivnog ugovora o pravima i obavezama poslodavaca i radnika zaposlenih u zdravstvu na području ZDK-a.
Ministarstvo zdravstva, nakon stupanja na pravnu snagu Finansijskog plana Zavoda zdravstvenog osiguranja ZDK-a za 2021. godinu, provešće proceduru za potpisivanje Kolektivnog ugovora, najkasnije do 31. januara 2021. godine, s tim da će se Kolektivni ugovor primjenjivati od 1. januara. Sporazum predviđa povećanje satnice sa 2,35 na 2,60 KM i jednaka je satnici koja je ranije definisana kolektivnom ugovorom sa Sindikatom doktora i stomatologa ZDK-a.
Ministar zdravstva Zeničko-dobojskog kantona dr. Adnan Jupić
( Velida Kulenovic)
Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.