Olimpik i Tuzla City podijelili bodove
(Izvor: FK Olimpik)

Utakmicom između Olimpika i Tuzla Cityja kompletirano je 28. kolo nogometne Premijer lige BiH. Meč je završen rezultatom 1:1.

Meč koji je odigran danas na stadionu Asim Ferhatović Hase bio je od velikog značaja za obje ekipe. Olimpik se bori za opstanak, dok je za goste pozitivan rezultat bio neophodan da bi zadržali šansu za izlazak u Evropu.

Uprkos samo jednom golu iz igre, viđena je zaista dobra fudbalska utakmica sa mnogo stvorenih prilika. Prvi gol postigli su gosti u 10. minuti utakmice.

Goran Brkić bio je precizan sa bijele tačke. U drugom poluvremenu, Olimpik se uspio vratiti u igru. Kenan Horić je u 62. minuti postigao gol glavom za konačnih 1:1. Svakako da ni jedni, ni drugi podjelom bodova ne mogu biti previše zadovoljni.