Novinari u Gazi održali protest zbog pogibije šestero kolega
Novinari u Gazi održali su protest protiv izraelskih napada na novinare i osudili posljednji napad u kojem je u ponedjeljak ubijeno šest njihovih kolega. Okupljeni ispred bolnice Nasser u Khan Younisu protestirali su protiv izraelskih napada.
Izraelska vojska u nedjelju navečer gađala je šator za novinare u blizini bolnice Al-Shifa u zapadnom dijelu grada Gaze, pri čemu je ubijeno pet novinara, uključujući dopisnike Al Jazeere Anasa al-Sharifa i Mohameda Qraiqeu, saopćio je medijski ured.
Posljednja poruka ubijenog novinara u Gazi: Ako umrem, umirem čvrst u svojim principima
Još jedan palestinski novinar u ponedjeljak je podlegao povredama zadobijenim u izraelskom napadu u kojem su poginula petorica dopisnika Al Jazeere u gradu Gazi, čime je broj ubijenih novinara porastao na 238, saopćile su lokalne vlasti. Prema navodima Vladinog medijskog ureda Gaze, Mohammed Al-Khalidi, palestinski novinar koji je radio za medijsku kuću Sahat, preminuo je od povreda zadobijenih u sinoćnjem izraelskom napadu. Smrt Khalidija povećala je broj novinara ubijenih u gradu Gazi u nedjelju na šest, a ukupan broj palestinskih novinara koje je izraelska vojska ubila u Pojasu Gaze na 238, navodi medijski ured.
Broj poginulih novinara u Gazi porastao na 238
federalna.ba/AA