Novi soj virusa u Norveškoj
Novi soj koronavirusa detektovan je kod dvije osobe koje su doputovale u Norvešku iz Britanije, saopštio je danas Norveški institut za javno zdravlje.
Putnici, koji nisu identifikovani, došli su u Norvešku sredinom decembra, a zdravstveni radnici pratiće njihove kontakte.
Norveška je uvela oštre putne restrikcije početkom mjeseca za putnike iz Britanije zbog pojave novog soja koronavirusa, za koju se smatra da je prenosivija od prvobitne varijante.
federalna.ba/AA
Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.
Norveška
Covid19
koronavirus