Novi požar na deponiji Uborak: Naređena hitna evakuacija, gradonačelnik tvrdi da je podmetnut
Javljanje Harun Dinarević (Dnevnik 1)
Na deponiji Uborak kod Mostara situacija se usložnila. Prvobitni požar nije ugašen; on tinja, ali je stavljen pod kontrolu. Međutim, novi požar opasan je po obližnje kuće i, generalno, po zdravlje stanovništva. Situacija je tim gora jer je zapaljen dio na kojem se odlažu automobilske gume. Naređena je hitna evakuacija obližnjih naselja. Javnosti se obratio i gradonačelnik Mario Kordić, koji je ustvrdio da je požar posljedica, kako je kazao, namjernog podmetanja. Sa terena se javio kolega Harun Dinarević.
federalna.ba
Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.
Mostar
deponija Uborak
požar