Norvežanka Tviberg i Nijemac Scmhid osvojili zlata u paralelu na SP
(Izvor: EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO)

Norveška skijašica Maria Therese Tviberg osvojila je danas zlatnu medalju u paralelu na Svjetskom prvenstvu u Courchevelu. Tviberg je do zlata stigla pobijedivši u finalu Wendy Holdener iz Švicarske za 0,67 sekundi.

Bronzanu medalju osvojila je još jedna Norvežanka Thea Louise Stjernesund, pobijedivši u borbi za treće mjesto Francuskinju Marie Lamurr, kojoj je spala skija tokom trke.

U muškoj konkurenciji, zlatnu medalju je osvojio Nijemac Alexander Schmid, pobijedivši u finalu za 0,9 sekundi Austrijanca Dominika Raschnera.

Schmid je donio Njemačkoj prvu zlatnu medalju u muškoj individualnoj konkurenciji na Svjetskim prvenstvima od 1989. godine.

U borbi za bronzu Norvežanin Timon Haugan pobijedio je Austrijanca Adriana Pertla.