Norveška biatlonka Roiseland osvojila i olimpijsko zlato u potjeri na 10 kilometara

Norveška takmičarka Marte Olsbu Roiseland osvojila je danas zlatnu medalju u biatlonu u potjeri na 10 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Roiseland je pobijedila rezultatom 34:46,9 minuta i osvojila treće zlato u Pekingu. Ona je prethodno trijumfovala u mješovitoj štafeti i u sprintu na 7,5 kilometara.

Srebrnu medalju osvojila je Šveđanka Elvira Oberg sa 1:36,5 minuta zaostatka. To je njeno drugo srebro u Pekingu, poslije sprint trke na 7,5 kilometara.

Norvežanka Tiril Eckhoff osvojila je bronzu sa 1:48,7 sekundi zaostatka. Ona je u Pekingu osvojila zlato u mješovitoj štafeti, a ukupno u karijeri ima sedam olimpijskih medalja.