Nedžad Husić plasirao se u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju
(Izvor: Instagram)

Bosanskohercegovački taekwondoista Nedžad Husić (19) plasirao se u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju u kategoriji do 68 kilograma, nakon što je u četvrtfinalu savladao Egipćanina Mahmouda Abdulrahamana s 8:7, javlja Anadolu Agency (AA).

Husić je nakon veoma dobre i neizvjesne borbe na kraju uspio upisati pobjedu, što je ujedno i najbolji rezultat u Bosne i Hercegovine na Olimpijskim igrama.

Prethodno je najbolji plasman ostvario strijelac Nedžad Fazlija koji je u disciplini 10m vazdušna puška zauzeo šesto mjesto u Sidneju 2000. godine.

Bh. taekwondoista će se za ulazak u finale boriti protiv Uzbekistanca Ulugbeka Rashitova koji je savladao Iranca Mirhashema Hosseinija.

Husić je član Teakwondo kluba Novi Grad i višestruki je državni prvak Bosne i Hercegovine.