NBA: Povratak Duranta u uvjerljivoj pobjedi Brooklyna
(Izvor: EPA)

Nakon gotovo dva mjeseca izbivanja i 23 propušene utakmice zbog ozljede butnog mišića, Kevin Durant se vratio na parket te sa 17 koševa u 19 minuta igre pomogao košarkašima Brooklyn Netsa na putu do uvjerljive domaće pobjede (139-111) nad New Orleans Pelicansima.

Durant je u igru ušao sedam i pol minuta prije kraja druge četvrtine nakon koje je domaća momčad imala 20 koševa prednosti (79-59). Netsi su u drugoj četvrtini ubacili 43 poena i promašili svega četiri šuta (14/18) iz igre.

Uz 17 koševa i perfektan šut (5/5 iz igre, 5/5 iz slobodnih bacanja), Durant je imao sedam skokova i pet asistencija, ali i šest izgubljenih lopti.

Netse (36-16) je do pobjede i prvog mjesta u Istočnoj konferenciji NBA lige predvodio Kyrie Irving s 24 koša i šest asistencija, dok je LaMarcus Aldridge u svojoj četvrtoj utakmici za Brooklyn postigao 22 poena.

Eric Bledsoe je s 26 koševa bio najefikasniji igrač New Orleansa, iako je zaradio isključenje pred kraj treće četvrtine. Serija Ziona Williamsona od 25 uzastopnih utakmica s 20 i više koševa uz najmanje 50 posto realizacije došla je kraju. Mlada zvijezda Pelicansa je dvoboj završila sa 16 koševa uz samo četiri pogođena šuta iz 12 pokušaja.

Derbi Zapadne konferencije, obračun dvije najuspješnije momčadi u ovoj sezoni odigran je u Phoenixu, gdje su domaći Sunsi slavili sa 117-113 u produžetku. Glavni kreatori pobjede bili su Devin Booker i Chris Paul. Najbolji strijelac Sunsa postigao je 35 koševa, a iskusni razigravač je ubacio 29 poena i podijelio devet asistencija za sedmu uzastopnu pobjedu Phoenixa (36-14) koji se primaknuo vodećem Jazzu (38-13) na dvije pobjede uz utakmicu manje. Centar Deandre Ayton je također bio na razini s 18 koševa, 12 skokova i tri blokade, dok je Dario Šarić za pobjednike ubacio šest poena uz osam skokova.

Donovan Mitchell je predvodio goste s 41 košem i osam skokova, a pogodio je i tricu kojom je izborio produžetak. Bojan Bogdanović je ubacio 20 koševa, ali je pogodio samo jednu tricu iz osam pokušaja, dok je Rudy Gobert spojio 16 poena i 18 skokova. Utah je izgubila drugu utakmicu zaredom u gostima, nakon što je imala niz od devet uzastopnih gostujućih pobjeda.

Pobjedom 106-96 protiv San Antonija u svom Pepsi Centeru, Denver je stigao na samo jednu pobjedu od trećeplasiranih LA Clippersa. Nikola Jokić je završio dvoboj s 25 koševa, 10 asistencija i devet skokova. Michael Porter Jr. je dodao 18 poena i 10 skokova, a Will Barton je ubacio 14 koševa za Nuggetse koji su drugu utakmicu zaredom bili bez Jamala Murrayja, izostalog zbog bolova u koljenu.

Dejounte Murray i Derrick White su postigli po 18 koševa za Spurse koji su doživjeli četvrti uzastopni poraz. Luka Šamanić je odigrao nešto više od četiri minute te postigao dva koša uz dva skoka i jednu asistenciju.

Domaću pobjedu su neočekivano ostvarili i Houston Rocketsi koji su u teksaškom obračunu svladali Dallas sa 102-93. John Wall je za pobjednike ubacio 31 koš, Christian Wood je spojio 22 koša i 10 skokova, a veliku ulogu odigrao je Kelly Olynyk s 10 koševa i osobnim rekordom od 18 skokova. Rocketsi su tako prekinuli niz od pet poraza i zaustavili Dallasovu seriju od pet pobjeda.

Luka Dončić i Kristaps Porzingis su postigli po 23 koša, ali Slovenac nije imao svoju večer promašivši 17 od 26 pokušaja iz igre.

Boston je teškom mukom svladao New York sa 101-99 u TD Gardenu, a odlučujućom se pokazala trica koju je Marcus Smart pogodio 36.4 sekundi prije kraja. Boston je u u zadnjoj četvrtini preokrenuo sedam koševa zaostatka, a Smart je u tom periodu ubacio 14 od svojih 17 koševa.

Jaylen Brown je predvodio Celticse s 32 koša i 10 skokova, a Jayson Tatum je završio dvoboj s 25 poena i 10 skokova. R. J. Barrett je pogodio svih šest pokušaja za tricu i bio najbolji strijelac Kncksa s 29 koševa. Julius Randle je imao 22 poena i devet skokova.

Memphis je slavio sa 131-113 na gostovanju u Atlanti, a za četvrtu uzastopnu pobjedu Grizzliesa najveće zasluge pripadaju šuteru Graysonu Allenu koji je ubacio 30 koševa. Jonas Valančiunas je ubilježio 19 poena i 11 skokova, a Ja Morant je dodao 19 koševa te po sedam skokova i asistencija za pobjednike. Bogdan Bogdanović je predvodio strijelce Hawksa s 24 poena, a Trae Young je završio s 14 koševa i 11 asistencija u prvom porazu nakon četiri uzastopne pobjede.

Poraz Atlante iskoristili su Charlotte Hornetsi koji su se probili do četvrtog mjesta na Istoku svladavši u gostima Oklahoma City sa 113-102. Jalen McDaniels je s osobnim rekordom od 21 koša predvodio gostujuću momčad. Trener Hornetsa James Borrego je koristio devetoricu igrača, od kojih su sedmorica imala dvoznamenkasti učinak. Terry Rozier je ubacio 17 poena, Miles Bridges 16, a po 15 su postigli Devonte Graham i Cody Zeller. Domaću momčad, koja je doživjela četvrti uzastopni poraz, predvodili su tinejdžeri Aleksej Pokuševski i Theo Maledon, obojica sa po 25 koševa.

Washington je prekinuo niz od četiri poraza trijumfom 131-116 na gostovanju u Orlandu. Povratnik u momčad i najbolji strijelac Wizardsa Bradley Beal ubacio je 26 koševa, a Russell Westbrook je imao peti 'triple-double' u posljednjih šest utakmica s 23 poena, 15 asistencija i 14 skokova. Terrence Ross je bio najbolji u domaćoj momčadi s 24 koša, dok je Mo Bamba imao 19 poena i osam skokova.

U najefikasnijoj utakmici večeri Indiana je na svom parketu svladala Minnesotu sa 141-137. Braća Holiday su predvodila Pacerse; Aaron je ubacio 22, a Justin 21 koš. T. J. McConnell je imao sjajan učinak s 19 poena i 15 asistencija, čime je domaća momčad nadoknadila izostanak tojice ozlijeđenih zvijezda Domantasa Sabonisa, Malcolma Brogdona i Mylesa Turnera. Karl-Anthony Towns je s 32 koša i 12 skokova bio najbolji kod Timberwolvesa, dok je novak Anthony Edwards dodao 27 poena.