Nastavlja se kriza Rome

Nastavlja se kriza Rome, koja je u susretu 34. kola talijanskog nogometnog prvenstva izgubila na gostovanju kod Sampdorije sa 0-2 produživš niz bez pobjede na šest susreta.

Nakon što je u četvrtak teško stradala na Old Traffordu od Manchester Uniteda (2-6), Roma je izgubila i u Genoi.

Bio je to ujedno i treći uzastopni poraz Rome, te četvrti u zadnjih šest susreta, dok je Sampa upisala treću pobjedu u zadnja četiri kola.

Pobjedu domaćinu donijeli su Adrien Silva (45) i Jakub Jankto (65).

U ranije odigranom susretu Atalanta je na gostovanju kod Sassuoloa odigrala 1-1 čime je Inter osigurao naslov prvaka.

Četiri kola prije kraja prvenstva Inter ima nedostižnih 13 bodova više od Atalante koja je imala jedanaesterac u 76. minuti kojim je mogla produžiti nadu u borbi za 'scudetto', međutim Luis Muriel nije uspio zabiti.

Atalanta je povela u 32. minuti golom Robina Gosensa, a izjednačio je Domenico Berardi iz kaznenog udarca u 52. minuti. Dodajmo kako su obje ekipe završile utakmicu s igračem manje. Gosti su već od 22. minute igrali bez isključenog Pierluigija Gollinija, a kod Sassuola "pocrvenio" je Marlon u 74. minuti.

Inter je posljednji naslov prvaka osvojio 2010. godine, godinu potom je slavio Milan, a posljednjih devet godina je prvak bio Juventus.

Kiksao je i Napoli odigravši tek 1-1 na svom travnjaku protiv Cagliarija ispustivši važne bodove u borbi za Ligu prvaka.

Domaćin je poveo u 13. minuti preko Victora Osimhena, a izjednačio je Nahitan Nandez u četvrtoj minuti nadoknade.

Juventus je iskoristio kikseve Atalante i Napolija u borbi za plasman u Ligu prvaka, nakon što su na gostovanju teškom mukom pobijedio Udinese sa 2-1.

Juve su dugo mučio, no ipak je s dva gola Cristiana Ronalda u posljednjih šest minuta utakmice uspio ostvariti 2-1 pobjedu.

Gosti su poveli u 10. minuti golom Nahuela Moline i sve do same završnice držali su prednost. Ipak, Ronaldo je u 84. minuti izjednačio iz kaznenog udarca, a potom u 90. minuti zabio svoj 27. gol ove sezone za važnu pobjedu.

Juventus je s ova tri boda dostigao Atalantu i Milan, sada sva tri kluba imaju po 69 bodova, 13 manje od Intera koji je u nedjelju osigurao naslov prvaka.

Napoli je peti sa 67 bodova, dok Lazio na šestoj poziciji ima 64 boda.