Napoli ubjedljiv protiv Fiorentine
(Izvor: EPA-EFE/CESARE ABBATE)

Fudbaleri Napolija pobijedili su danas na svom terenu ekipu Fiorentine sa ubjedljivih 6:0, u utakmici 18. kola italijanske Serije A.

Pitanje pobjednika na ovom meču riješeno je poslije prvog poluvremena kada je Napoli četiri puta pogađao mrežu gostujućeg tima.

Golijadu je započeo Lorenzo Insigne u petom minutu, Diego Demme je bio strijelac u 36, Hirving Lozano dva minuta kasnije, a tačku na prvo poluvrijeme stavio je Zielinski u 45. minutu.

Na 5:0 povisio je Insigne sa penala u 72. minutu, a konačan rezultat postavio je Matteo Politano u 89. minutu.

Napoli je upisao 11. pobjedu od početka šampionata i treći je na tabeli sa 34 boda, dok je Fiorentina na 14. poziciji sa 18 osvojenih bodova.

Fudbaleri Napolija u narednom kolu Serije A gostuju Veroni, a Fiorentina dočekuje Crotone.