Napoli - Bologna 3-1
(Izvor: EPA/CESARE ABBATE)

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je kao domaćin svladao Bolognu sa 3-1 (1-0).

Dvostruki strijelac za Napoli bio je kapetan Insigne (8, 76), a jednom se u strijelce upisao Osimhen (65), dok je jedini pogodak za Bolognu postigao Soriano (73). Šesti Napoli sada ima 47 bodova, dok je Bologna 12. sa 28 bodova.

Ranije je Milan kao gost svladao Veronu, sa 2-0 (1-0) te se primakli vodećem Interu na tri boda. Milan je poveo sjajno izvedenim slobodnim udarcem Krunića u 28. minuti, a na konačnih 2-0 povisio je Dalot preciznim udarcem u 50. minuti. Drugi Milan sada ima 56 bodova, tri manje od vodećeg Intera koji će u ponedjeljak ugostiti Atalantu, a četiri više od trećeg Juventusa. Verona je osma sa 38 bodova.

Vrlo je zanimljivo bilo u dvije utakmice u kojima su se sastale momčadi koje se bore za ostanak u kojima je ukupno postignuto 12 pogodaka. Parma je dva puta nadoknađivala zaostatak protiv Fiorentine da bi u 90. minuti prvi put i povela, ali na kraju nije uspjela prekinuti niz od 17 utakmica bez pobjede u Serie A jer je susret okončan rezultatom 3-3, dok je Crotone prekinuo svoj niz od sedam poraza zaredom te niz Torina od šest utakmica bez poraza pobjedom 4-2.

U Firenci je Fiorentina vodila sa 1-0 i 2-1 golovima Quarte (28) i Milenkovića (42), Parma je poravnavala preko Kucke (32-11m) i Kurtića (72) da bi Mihaila (90) u samoj završnici donio prednost gostima. Ipak, nespretnom reakcijom Iacoponija (90+4-ag) koji je postigao autogol Fiorentina je uspjela poravnati.
Fiorentina je sada 14. sa 26 bodova, koliko imaju i 15. Spezia te 16. Benevento, dok je Parma ostala 19. sa 16 bodova.

Crotone se vratio u igru za ostanak zahvaljujući dvama golovima Simyja (27-11m, 54) te pogocima Rece (80) i Ounasa (90+4), dok poraz Torina nakon prinudne dvotjedne stanke zbog epidemije koronavirusa u momčadi nisu uspjeli spriječiti Mandragora (45) i Sanabria (84).

Crotone je i dalje posljednji sa 15 bodova, dok je Torino ostao 18. sa 20 bodova, dva manje uz dvije utakmice manje od 18. Cagliarija.
U prvom susretu dana Roma je kao domaćin svladala Genou sa 1-0 golom Mancinija.