Naoružani napadači upali u hotel u glavnom gradu Somalije

Naoružani napadači upali u hotel u glavnom gradu Somalije

Naoružani napadači upali su u hotel u glavnom gradu Somalije Mogadishu nakon više eksplozija bombi i pucnjave, rekao je u petak bezbjednosni zvaničnik.

Dodao je da je specijalna jedinica policije spasila mnogo ljudi iz hotela Hayat koji je napadnut.

Služba hitne pomoći Aamin u Mogadishu objavila je da su najmanje tri ranjene osobe hitno prebačene u bolnicu.

Al-Shabaab, teroristička organizacija povezana s Al-Kaidom, preuzela je odgovornost za napad i rekla da je njena "pješadija samoubica" upala u hotel koji se nalazi u blizini sjedišta Odjeljenja za krivične istrage Somalije.

federalna.ba/AA

Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.

Somalija Mogadishu