Na EP-u u Montpellieru na borilište izlaze Larisa Cerić i Toni Miletić

Posljednjeg dana takmičenja na Evropskom prvenstvu u francuskom Montpellieru na borilište će izaći dvoje bosanskohercegovačkih predstavnika Larisa Cerić u kategoriji do 78 kg i Toni Miletić do 90 kg.

Najtrofejnija bh. judašica za prvu protivnicu imat će Asyju Tavano, ukoliko eliminira italijansku predstavnicu u 2. kolu je očekuje Milica Žabić iz Srbije.

Naš jedini predstavnik u muškoj konkurenciji Toni Miletić na startu će se boriti s Adamom Borchashvillijem iz Austrije.

Svoje nastupe na EP-u ranije su završile bh. takmičarke - sestre Anđela i Aleksandra Samardžić.

U kategoriji do 57 kg Anđelu je u 1. kolu eliminirala Njemica Paulina Starke. Aleksandra Samardžić na startu takmičenja u kategoriji do 70 kg  bila je slobodna, u 2. kolu savladala je Gruzijku Ninu Gulbani, a nastup je okončala nakon poraza od Hrvatice Barbare Matić, koja je na kraju osvojila bronzu.

Na EP-u, koje je ove godine jedan od glavnih kvalifikacionih turnira za Olimpijske igre sljedeće godine u Parizu, učestvuje 389 takmičara i takmičarki iz 46 zemalja.

Nakon dva dana takmičenja nauspješnija je Francuska sa po četiri zlatne i bronzane medalje.

judo Judo savez BiH džudo Larisa Cerić Toni Miletić Montpellier Evropsko prvenstvo