Musa: Zadovoljni smo rezultatom protiv Luksemburga, ali moramo igrati bolje
(Izvor: Fena/Vehid Begunić)

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine, u posljednjoj provjeri pred start Lige nacija, savladala je večeras na zeničkom Stadionu “Bilino polje” Luksemburg s minimalnih 1:0.

Bio je to sedmi trijumf “Zmajeva” u isto toliko međusobnih duela s Luksemburgom, ali i prvi trijumf bh. tima nakon pet utakmica bez pobjede te četiri uzastopna poraza, u kojima u tri zadnja meča nisu postigli ni gol.

Večerašnji gol Edina Džeke, koji je postigao u 86. minuti, ujedno je i prvi gol bh. selekcije nakon 377 minuta bez postignutog gola. Zadnji je gol, naime, postigao Luka Menalo, u 69. minuti meča kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru, koju je bh. tim u Zenici izgubio s 1:3.

Umjesto selektora bh. tima Ivayla Peteva, na press-konferenciju nakon utakmice pred novinare je izašao asistent Slaven Musa. Musa je bio zadovoljniji nego nakon meča u petak, u kojem su na istom stadionu poraženi od Gruzije (0:1), a nije se složio s konstatacijom kako je meč bio najlošiji pod vodstvom Peteva.

- Zadovoljni smo rezultatom. Zadovoljni smo pobjedom, ali da reprezentacija mora igrati bolje, to je sigurno. Stvorio se pritisak, teret. Svi igrači igraju u inostranstvu, ali su pod teretom. Zahvaljujem se navijačima, prije svega djeci koja su došla i bodrili nas. Oni su digli igrače - kazao je Musa.

Podsjetio je kako je nedostajalo mnogo igrača, a da su Rade Krunić, Adnan Kovačević i Amer Rahmanović otpali nakon jučerašnjeg dana. Podsjetio je kako nema ni Miralema Pjanića, Sanjina Prcića i Gojka Cimirota.

-Upala je među nas viroza. Svi su negativni, ali su otpali. Jučer smo planirali da igraju neki drugi igrači…Vezni red, koji je igrao večeras, prvi put u životu igrao u ovom sastavu. Ne znam da li će više ikada igrati u ovom sastavu  - napomenuo je Musa.

Večeras su, podvukjao je, napravili dosta šansi u prvom poluvremenu, ali da nije siguran da li su ih stvorili zbog greška protivnika ili kvalitetom. Odnosno, da li nekvalitetom nismo iskoristili šanse. Vjeruje da će, kada se kompletira tim, bolje igrati i postizati bolje rezultate u UEFA Ligi nacija

- Cilj u Ligi nacija je da budemo prvi. Protiv Finske smo odigrali lošu utakmicu u Zenici, golove smo primili vlastitim greškama i izgubili. Ali, pokazali smo u Finskoj da možemo igrati s njima i da ih možemo pobijediti.

Rumuni su u rangu s nama. Crnu Goru smo gledali sinoć protiv Grčke. Mislim da smo dobili, da se ne ujedem za jezik, možda i najbolju grupu - smatra Musa.

Selektor Luksemburga Luc Holtz nije bio zadovoljan igrom svog tima te je istakao kako su ponovili neke greške od petka, kada su na svom terenu poraženi od Sjeverne Irske (1:3).

-  Oni su u nekom trenutku uveli u igru svog najboljeg igrača i pobijedili. Bili su ubjedljivi, a mi nismo mogli bolje. Ali, treba gledati i pozitivne stvari. Pokušat ću da popravim greške do sljedeće utakmice - kazao je Holtz.

BiH naredni susret igra 4. juna ove godine na gostovanju kod Finske, u okviru 1. kola UEFA Lige nacija.