Ministarstvo odbrane Srbije potvrdilo da je nađen eksploziv, za počiniocem diverzije u pokušaju se traga
Ministarstvo odbrane potvrdilo je u saopštenju da je prilikom pretresa na teritoriji Kanjiže pronađena veća količina eksplozivnih sredstava, kao i predmeti i alati neophodni za njihovu pripremu i upotrebu, kako su ranije objavili mediji i predsjednik države Aleksandar Vučić.
Sumnjivi predmeti su kako je navedeno, locirani u neposrednoj blizini gasovoda, odnosno gasne infrastrukture koja povezuje Republiku Srbiju i Mađarsku.
Pretres i blokada na teritoriji opštine Kanjiža, u rejonima sela Velebit, Trešnjevac i Vojvoda Zimonjić, urađeni su na osnovu naloga Višeg javnog tužilaštva u Subotici, a u akciji su učestvovali pripadnici Uprave kriminalističke policije, Kriminalističko-istražne grupe Vojne policije, pripadnici 72. brigade za specijalne operacije, Bezbjednosno-informativne agencije i Vojnobezbjednosne agencije.
Nadležno Više javno tužilaštvo je izvršilo uviđaj i navedeno djelo je pravno kvalifikovano kao krivično djelo iz člana 348. Krivičnog zakonika-nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija, a imajući u vidu da je riječ o većoj količini sredstava velike razorne moći, povezano je i sa članom 313. Krivičnog zakonika-diverzija, i to u pokušaju.
Pripadnici bezbjednosnih snaga nastavit će rad na terenu kako bi pronašli dodatne tragove i identifikovali lica koja se mogu dovesti u vezu sa tim događajem.
Beta/federalna.ba