Minimalne pobjede Bayerna i Leipziga
(Izvor: EPA-EFE/PHILIPP GUELLAND)

Fudbaleri Bayerna iz Minhena pobijedili su večeras u gostima ekipu Augsburga sa 1:0, u utakmici 17. kola njemačke Bundeslige.

Jedini gol na meču, vrijedan tri boda, postigao je Robert Lewandovski u 13. minutu iz jedanaesterca. Augsburg je u 76. minutu imao veliku šansu da stigne do izjednačenja, ali Alfred Finnbogason nije bio siguran sa bijele tačke.

Bayern je prvi na tabeli sa 39 bodova, ima četiri boda više od Leipziga koji je večeras, takođe sa 1:0, slavio protiv Union Berlina na svom terenu.

Pobjedu Leipzigu donio je Emil Forsberg u 70. minutu.

Ekipa Wolfsburga je i dalje 12. tim šampionata sa 19 bodova, dok je Union Berlin šesti sa 28 osvojenih bodova.

Arminija Bielefeld je kao domaćin pobijedila Stuttgart sa 3:0. Strijelci za Arminiju bili su Fabijan Klos u 27, Marc-Oliver Kempf koji je postigao autogol u 47. i Ritsu Doan u 86. minutu.

Arminija je 15. na tabeli sa 17 bodova, dok je Stuttgart upisao 22 boda i zauzima deseto mjesto.

Fudbaleri Freiburga i Eintrachta odigrali su neriješeno 2:2.

Amin Younes je u šestom minutu donio prednost Eintrachtu, ali je Freiburg golovima Rolanda Sallaja u 32. i Nilsa Petersena u 63. minutu preokrenuo rezultat. Konačnih 2:2 autogolom je postavio Kevin Schlotterbeck u 76. minutu.

Eintracht je osmi na tabeli sa 27 bodova, dok je Freiburg deveti sa tri boda manje.

sport fudbal nogomet Njemačka Bundesliga Bayern München Augsburg Leipzig Union Berlin Wolfsburg Arminia Bielefeld Stuttgart
0 25.04.2024 23:47
0 25.04.2024 20:36
0 25.04.2024 17:17
0 25.04.2024 12:38