Minimalna pobjeda Ville protiv Evertona, Digne pogođen flašom u glavu

Fudbaleri Aston Ville pobijedili su danas u gostima ekipu Evertona sa 1:0, u utakmici 23. kola Premiershipa. Jedini gol na meču postigao je Emilijano Buendija u trećem minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu. On je mrežu Evertona pogodio glavom poslije kornera i asistencije Lucasa Dignea.

Digne, koji se prošle nedjelje iz Evertona preselio u Aston Villu, radovao se sa svojim novim saigračima ispred tribine sa navijačima kluba iz Liverpoola i samo nekoliko sekundi poslije gola pogođen je flašom u glavu koja je bačenja sa tribina.

Aston Villa je upisala osmu pobjedu u šampionatu i trenutno je deseta na tabeli Premiershipa sa 26 bodova, dok je Everton i dalje na 16. poziciji sa 19 bodova.

Ekipa Stevena Gerarda naredni meč u Premiershipu igra 9. februara kada će na svom terenu dočekati Leeds, dok će Everton dan ranije gostovati Newcastleu.